V pondělí 18. 5. se 4., 5. a 6. třída společně vydaly na výlet do Českého Krumlova. Počasí nám přálo, a tak jsme si po příjezdu prohlédli zámecké zahrady, poté jsme prošli zámek a měli jsme štěstí i na medvěda, kterého jsme zahlédli v hradním příkopu.
Hlavním bodem naší exkurze byla návštěva grafitového dolu, kam jsme se následně přesunuli. Před vstupem jsme se ještě stihli občerstvit v místním bistru a nakoupit suvenýry a různé minerály. Poté jsme dostali holínky, přilby a svítilny a mohlo začít naše podzemní dobrodružství.
Nejvíce se všem líbila jízda důlním vláčkem, který nás zavezl do zhruba kilometrové hloubky. Seznámili jsme se s těžkou prací horníků i jejich pracovními nástroji, poslechli si výklad o historii těžby grafitu a zahlédli i krápníky na stěnách dolu. Nakonec jsme se mohli zamazat grafitem pro štěstí. Výlet jsme si moc užili.